• Müşteri Hizmetleri
  0216 301 22 00
 • Whatsapp İletişim
  0543 301 22 02

 Metal alt yapı kullanılmadan, basınç altında sıkıştırılmış kristal yapılı seramik çekirdek üzerine cam seramik pişirilerek elde edilen, dayanıklılığı arttırılmış porselendir. Tamamı seramikten oluşur . Full porselen dişler de denilebilir.


 Kuronların görüntüsünü pek çok şey etkilese de en önemlisi ışığa verdikleri tepkidir. Doğal dişler ışığı geçirir. Bunun sonucu olarak da dişte derinlik ve canlılık ortaya çıkar. Porselen alt yapısında metal bulunmaması (full porselen) ışık geçirgenliğini arttırır. Böylece estetik olarak doğal dişe yakın sonuçlar elde edilir. Bu nedenle özellikle ön dişlerde full porselenler tercih edilir


 Metal destekli porselenler bazı ışıklarda (disko, fotoğraf makinası flaşı...vb) ağızda yokmuş gibi koyu renk bir boşluk görüntüsü verirler. Full porselenler ise aynı doğal diş gibi her türlü ışığı geçirirler. Full porselenler ışığı geçirdiklerinden doğal diş yapısına çok benzer bir doğallık oluşturur.
Alt yapısında metal olmadığı için kuron - diş eti hizasında koyu renk bir çizgi olmaz. Daha estetik bir görüntü sağlanır. Diş eti çekildiğinde, full porselenler estetik görünümlerini korurlarken, metal porselen diş ile birleştikleri bölgede kötü bir görüntü oluştururlar. Alt yapıda kullanılan bazı metallere karşı oluşabilecek allerji riski full porselenlerde yoktur.


 Metal desteksiz kronlar mekanik ve kimyasal olarak dişe yapışırlar bölgede metalin yansımasıyla dişeti hizasında koyu bir çizgi oluşabilir. Bu özellikle birkaç yıl içinde, dişetiçekilmelerinde daha belirgin olur. Metal desteksizlerde bu renk farkı olmadığı için bu oluşmaz ve daha nettir.

 

Avantajlari 
 

 •   Full porselenler ışığı geçirdiklerinden doğal diş yapısına çok benzer bir görüntü oluşturur. 
 • Full porselenler ise doğal diş gibi her türlü ışığı geçirirler. 
 •  Full porselenler mekanik ve kimyasal olarak dişe tutturulur.  
 • Metal desteksizlerde alt yapıda metal olmadığı için kuron  diş eti hizasında koyu renk bir çizgi        olmaz. Daha estetik bir görüntü sağlanır.
 • Diş eti  çekildiğinde, full porselenler doğal görünümlerini korur. 
 • Alt yapıda kullanılan bazı metallere karşı oluşabilecek allerji riski full porselenlerde yoktur.